Magazín

VIEM ČO PREDÁVAM

Áno aj to je jedna z viet, ktorá sa objavila v popise inzerátu na ojazdený Golf TDi piatej generácie. Z ďalších "TOP lákadiel" v inzercii by som vypichol najmä stav KM: 190 000 a servisná knižka! Pravidelne menený olej a filtre každých 10 000 km, nič nie je poškodené. Jedna z perličiek je tiež údaj: 10x airbag.

Čítať viac

TOP stav a NIKDY nebúrané

Dnes trošku načrieme do rétoriky predajcov Poznáte Slovenské národné pravdy pri predaji ojazdených automobilov? Že nie? Verím že áno, obsahuje ich veľká časť inzerátov či už od súkromných predajcov, niektorých bazárov či priekupníkov podnikajúcich na "voľnej nohe".

Čítať viac

KLAMSTVÁ BEZ KONCA 2

Tí čo nás sledujú už dlhší čas si možno spomenú na príbeh zúboženej Octavie s názvom "Klamstvá bez konca". Pre tých, ktorí nevedia o čom je reč, prečítajte si ho: www.autoporadca.sk/magazin/clanok/klamstva-bez-konca/2016/08/09

No a dnes, dnes tu máme príbeh, ktorý je v mnohom veľmi, veľmi podobný. Zhodné miesto, podozrivý inzerát a kopec klamstiev. Dajte si pauzičku a poďte na virtuálnu kontrolu s nami. 

Čítať viac

Veľkonočné Kinder vajce z Oravy

Tentokrát je tu opäť jeden z príbehov, ktorý potvrdzuje, že je jedno kde, od koho a za koľko €€€ chcete auto kúpiť, ak si nedáte pozor, domov si môžte priviezť veľké prekvapenie, niečo ako sladké Kinder vajce. Toto by Vám ale asi nechutilo.

Neraz počúvam ako ľudia vravia, že sa treba vyhnúť bazárom a dovozom a "zárukou" dobrej kúpy je jedine auto so slovenským pôvodom od súkromnej osoby. Dnes tu jedno také "dobré" od pána z malej dedinky na Orave pre vás máme.

Na samom začiatku je náš klient s otázkou, či si myslím, že má zmysel preveriť pôvodom slovenský benzínový VW Golf z roku 2014 s nájazdom cca 50 000 km. Vraj už hovoril s predajcom a keď sa pýtal na stav auta, odpoveď bola: Všetko v poriadku pane, jediné čo sa "lakovalo" sú zadné dvere batožinového priestoru.

Čítať viac

Zmeňte svoje myslenie

Premýšľate čo sa skrýva pod nadpisom dnešného článku? Verte, je to celkom jednoduchá myšlienka, aplikovať ju však do povedomia ľudí je náročné a občas sa cítim ako sám vojak v poli. Denne sa stretávam s požiadavkou na nájdenie či preverenie auta. Jasné, je to naša práca. Lenže: Väčšina kupujúcich stále verí a dúfa, že kúpi dobré auto na základe nasledovných parametrov:

  1. Čo najnovšie
  2. Čo najmenej kilometrov
  3. Čo najvyššia výbava

No a potom nasleduje klinec do rakvičky: 4. Čo najnižšia cena

Čítať viac

Dobrá cena = dobrá kúpa?

Asi každý z nás sa snaží pri kúpe čohokoľvek nájsť dobrú cenu. Kým pri kúpe identických nových vecí - napríklad áut, obvykle dostávame rovnaký produkt so zárukou s rozdielom v cene podľa možností, pri tých ojazdených to už je trošku zložitejšie.

Niektoré autá majú už na pohľad zaujímavú cenu v porovnaní s konkurenciou v inzercii, prípadne je cena lákavá vzhľadom na ročník, kilometre, motor alebo výbavu. S autami som v kontakte denne, preto cena nižšia ako bežný priemer za slušný kus, vo mne vždy rozsvieti varovnú kontrolku.

Čítať viac

SKUTOK SA NESTAL

Poznáte slávny slovenský výrok, ktorý žehlí všetky "prúsery" a chyby? No a v prípade, že sa na ne príde, týmto čarovným slovným spojením sa pozametajú a je opäť čisto: "Skutok sa nestal."

Dnes to bude príbeh s otvoreným koncom, ktorého pravdu sa už asi nikdy nedozvieme. Jednak preto, že jeho pointa sa odohrala veľmi dávno a tiež preto, že už nemá cenu pátrať v histórii. Každopádne, tento príbeh sa stal. Spravte si pohodu, na konci článku sa vás spýtam jednu otázku.

Čítať viac

Skryté vady: Ako na ne, keď sú skryté?

Je dosť pravdepodobné, že ste sa už s nimi stretli, ale nemali ste skrátka čas a chuť ich riešiť, pretože o nič nešlo. Skrytá vada na automobile sa však vie poriadne predražiť. Pozor si treba dať bez ohľadu na to, či ste kupujúci, alebo predávajúci.

Čítať viac

Kategórie

Referencie

  Nechajte nám správu


Nastala chyba, formulár nebol odoslaný.
Skúste to znova neskor alebo nám pošlite email na adresu info@autoporadca.sk
Kontaktný formulár bol úspešne odoslaný.
Neplatný email Povinné pole
Povinné pole
* Povinné údaje