Magazín

AKO NEZBALIŤ GIULIETTU

Premýšľali ste niekedy nad tým, kto dal a svetu stále dáva tie najkrajšie dizajnérske skvosty? Viem, dizajn je vec vkusu, ale ja myslím, že sa zhodnem s väčšinou automobilových nadšencov keď poviem: TALIANSKO. Návrhárske štúdiá ako Pininfarina, Italdesign alebo Bertone vytvorily kabáty pre množstvo svetovo úspešných automobilov. Talianske klenoty ako sú Ferrari, Lamborghini, Maserati, Pagani Zonda, historické ISO Grifo a dozaista aj takú Alfu Romeo pozná celý svet. Alfa z hľadiska dizajnu ponúkla mnoho úžasných modelov, ktoré v dobe príchodu na trh svojim sviežim vzhľadom upútali širokú motoristickú verejnosť.

Čítať viac

BRYNDZOVÉ HALUŠKY

Jedného dňa prišla objednávka na kontrolu VW Golf. Tentokrát nie "tuctovka", ale GTi piatej generácie, reálne do prevádzky uvedený 2/2005. V inzercii uvedený rok výroby 2006, žeby náhoda? Verte, v tomto príbehu bude viac slov, ako koní pod kapotou tohto auta. Malo ich tam byť 200, ale netrúfam si odhadovať koľko z nich už zo stajne s názvom 2,0 FSI Turbo zutekalo...

Čítať viac

SIVÁ MYŠKA

Poznáte to. Sú autá, ktoré musí byť všade vidieť, tiež autá ktoré musí byť počuť, alebo také, ktoré majú vzbudiť záujem, obdiv, alebo rešpekt. No a potom tu máme také tie sivé myšky, ktoré su nenápadné, ale veľmi dobre slúžia svojim majiteľom za minimálne náklady. Nikto vám ich nezávidí, záujem zlodejov je dá sa povedať nulový a obvykle pýtajú iba bežný servis za pár drobných.

Čítať viac

DVA POHĽADY NA JEDNO AUTO

Poznáte to, hľadáte svoje vysnívané auto. Máte istý rozpočet, úmorne prehľadávate inzeráty a tajne dúfate, že nájdete niečo slušné za menej peňazí ako je trhový priemer v danom modely a ročníku. Prípadne za menej ako je váš rozpočet, veď nejaké ušetrené eurá sa predsa vždy hodia. A zrazu, zrazu ho vidíte. Auto vašich snov, spĺňa všetko čo hľadáte, na fotkách vyzerá dobre, sú síce nič moc, datailami neoplývajú, ale nejaké zásadné problémy nevidno. Popis v inzercii znie výborne!

Čítať viac

6 otázok pri výbere rodinného auta

Vyberáte rodinné auto? Položte si týchto 6 otázok

Vybrať si to správne auto je na prvý pohľad jednoduchá úloha. Časom však človek zistí, že v záplave modelov, verzií, veľkostí a motorov začne trocha tápať. Netreba však prepadať zúfalstvu – stačí len vedieť, čo od svojho auta chcete. Nemajte obavy, zhrnuli sme za vás tie najpodstatnejšie otázky.

Čítať viac

5 vecí, ktoré vám pomôžu prežiť dopravnú zápchu

Týchto 5 vecí vám pomôže prežiť, alebo úplne zničiť dopravnú zápchu

September je tu, a s ním aj koniec obdobia dovoleniek. Mestské cesty sa pomaly, ale isto zapĺňajú autami a najmä na viacprúdových cestách vznikajú kolóny. Jasné, kolóny sú nepríjemné. No takmer všetky majú spoločného menovateľa, ktorým je vodič. Viete, ako sa správať v kolóne?

Čítať viac

NENECHAJTE SA OKLAMAŤ VZHĽADOM VOZIDLA

Vonku je teplo, v aute je teplo, všade je teplo. Čo takto prevetrať hlavu v kabriolete? Nemáme nič proti, ak je to auto čo prinesie radosť a nie starosti. 

Náš klient si vyhliadol VW Eos, bol sa naň pozrieť a veľmi sa mu páčilo. Zachovalý kožený interiér, čierna metalíza, hliníkové kolesá, skúšobná jazda, všetko sa mu javilo v poriadku. Bol naklonený ku kúpe, ale rozhodol sa nechať si auto pred kúpou preveriť Autoporadcom. Čítajte ďalej a uvidíte sami, že to bolo dobré rozhodnutie! 

Čítať viac

ČERVENÁ KRÁSKA

Automobilka Mazda má stále dosť fanúšikov. Súčasné modely sa motoristom páčia, od šikovnej 3ky, cez veľkú 6ku až po módne Crossovery s prívlastkom CX. A ako jedna z posledných značiek, odoláva trendom znižovania objemu motora s podporou turbodúchadla u benzínových motorov. Aj v tejto CX5ke bilo dvojlitrové benzínové srdce, doplnené automatickou prevodovkou. To celé zabalené vo vysokej výbave Revolution s najobľúbenejšiou príplatkovou farbou od Mazdy - červenou "Soul Red". Auto slovenského pôvodu, po prvej majiteľke bolo v top stave. Našla sa len malá oprava na zadnej časti, ktorá bola iba estetického charakteru a nijakým spôsobom nemala vplyv na bezpečnosť či funkčnosť auta. Sada letných a zimných pneumatík na diskoch bola príjemným bonusom navyše a vyjednaná zľava pokryla klientovi náklady na preverenie auta. Želáme veľa šťastných kilometrov.

Čítať viac

PASSAT STÁLE V OBĽUBE

Nájsť VW Passat Tdi s reálne nízkym kilometrovým nájazdom je ako hľadať ihlu v kope sena. Ale ako sa vraví, kto hľadá, ten nájde :-) Tento pekný kus s motorom 2,0 Tdi s výkonom 190 koní bol v slušnej výbave. Mal najazdených len 41 000 km a v komplexnej previerke obstál bez zaváhania. Malým kozmetickým nedostatkom bol predný nárazník mierne oťukaný od kamienkov, ale keďže sa jednalo len o optický problém, nebol dôvod nechať tento kúsok bez kúpy. V rámci vyjednanej zľavy sme dohodli v cene aj odborné prelakovanie predného nárazníku nech je auto ako zo škatuľky a môže robiť radosť novému majiteľovi. Želáme veľa šťastných kilometrov.

Čítať viac

Kategórie

Referencie

  Nechajte nám správu


Nastala chyba, formulár nebol odoslaný.
Skúste to znova neskor alebo nám pošlite email na adresu info@autoporadca.sk
Kontaktný formulár bol úspešne odoslaný.
Neplatný email Povinné pole
Povinné pole
* Povinné údaje