Magazín

MANAŽÉRSKE AUTO

Triede manažérskych vozidiel jednoznačne kraľuje Volkswagen Passat. Auto, ktoré si dlhodobo drží vysoké priečky obľúbenosti vo firmách aj u súkromných osôb, sa v drvivej miere predáva s dieselovým motorom a benzínová varianta je zastúpená na trhu jazdeniek v menšom množstve. Stále sa však nájdu vodiči, ktorým viac vonia benzín ako nafta. Presne takto sa rozhodol aj náš klient a požiadal nás o preverenie a v prípade, že bude auto v poriadku tak aj financovanie automobilu cez našu spoločnosť. Auto v previerke obstálo, následne sme vybavili všetky potrebné náležitosti okolo financovania a auto zmenilo majiteľa. Veríme, že k plnej spokojnosti. Želáme veľa šťastných kilometrov.

Čítať viac

RODINNÉ AUTO

Nedávno sa na nás obrátil klient s prosbou o pomoc pri výbere a hľadaní auta pre viacčlennú rodinu. Podmienky boli jasné: 9 sedadiel, dostatočný batožinový priestor aj pri plnom obsadení a plnohodnotné 3 bodové pásy na všetkých sedadlách, umožňujúce bezpečnú prepravu malých detí v autosedačkách.

Čítať viac

KABRIOLET

Čo nevidieť je tu jar a prvé teplé dni. A potom leto-čas kabrioletov. Vhodná doba na ich nákup je práve v zime, kedy sa ceny držia na mimosezónnej úrovni. Jeden taký si vyhliadol aj náš klient. Na pohľad mimoriadne zachovalý kus, s nízkym kilometrovým nájazdom a lákavou cenou. Pre laika častokrát kombinácia aká sa ťažko odmieta. Popravde, aj súčasný majiteľ sa nechal zlákať na spomínanú kombináciu. Auto vlastní krátko a o jeho stave a histórii sa dozvedel až od nás. Nebolo to príjemné zistenie...Na oko atraktívne auto, bolo dovezené zo zahraničia ako totálna škoda vyčíslená poisťovňou vo výške 24 700 eúr. Naša obhliadka na mieste už len potvrdzovala opravu vo veľkom rozsahu, kedy skúsené oko a meracie pristroje nájdu opravy, ktoré sú pre laika nespozorovateľné. Použité neoriginálne diely, lakovacie práce na skrytých miestach prevedené inak ako vo fabrike, nekorešpondujúce dátumy výroby použitých dielov, množstvo gitu pod lakom, prípadne malé poruchy elektronického charakteru atď..Na základe výsledkov kontroly vozidla a odhalení totálnej škody na vozidle, sa náš klient rozhodol vozidlo nekúpiť a my s ním súhlasíme. Lákavá cena by nikdy nemala vyhrať nad bezpečnosťou posádky. 

Čítať viac

JAGUÁR XF

Nedávno nám zazvonil telefón s prosbou o detailné prevrenie luxusného auta do 24hodín, pretože ho bolo potrebné prepraviť klientovi na druhý koniec republiky na prestavbu. 
Mali sme jeho plnú dôveru, a tak sme sa dali do toho..
Luxusný benzínový Jaguár XF je skvelé auto, ale môže skrývať tak ako ktorékoľvek iné nejedno prekvapenie. Tentokrát sme však mohli konštatovať iba naozaj skvelý technický stav, bez akýchkoľvek výhrad. Auto po prvom majiteľovi, bez havárie, slovenského pôvodu s malým nájazdom a 6 valcovým benzínovým motorom, má predpoklady slúžiť ešte dlho. A veríme, že aj bude. Po prevezení auta na druhý koniec republiky, zavládla na oboch stranách absolútna spokojnosť. 
Nový majiteľ bol doslova nadšený a my sme mu zaželali mnoho šťastných kilometrov. 
Jagiho čaká ešte prestavba na ručné ovládanie a môže sa vydať do ulíc.

Čítať viac

SMIAŤ SA ČI PLAKAŤ?

Žiaľ, je stále dosť predajcov, čo sa vám bez mihnutia oka pokúsia predať dovezené, opravované, stočené auto s úsmevom na tvári.

Ste zvedaví aký príbeh máme pre vás tentokrát? Tak si spravte pohodlie a čítajte. Oslovil nás klient so žiadosťou o preverenie dieselového Audi, dovezeného z Talianska. Ročník 2008, kilometre na displejčeku okolo 150 000...No, popravde, už vstupné info nás prinútilo zbystriť pozornosť. 

Tak poďme na to: začíname klasicky, v inzercii kde nie je uvedené VIN číslo vozidla, kontaktujeme predajcu a okrem iných info, si pýtame aj tento základný údaj k vozidlu, ktorý je jedinečný ako rodné číslo každého z nás. Vždy keď to nejde celkom hladko, začíname tušiť, že na to bude reálny dôvod. V tomto prípade sme dostali odpoveď v telefóne: pošlite mi smsku, číslo vám pošlem. O.K. posielame a čakáme. Nič. Neprišlo nič. Druhý pokus asi za dve hodiny, skončil rovnako. Nič. VIN číslo neposkytnuté. Ďalší varovný signál, byť v strehu.

Čítať viac

MALÉ AUTO S VEĽKÝM PREKVAPENÍM

Nedávno prešlo našou kontrolou šikovné malé mestské autíčko. Toyota Aygo má v rodnom liste napísané:-) Našla si ho naša klientka v nádeji, že by jej mohlo dobre slúžiť ešte zopár rokov. Bola si ho obzrieť sama a celkom sa jej pozdávalo, ku kúpe nechýbalo veľa. Nad balíčkom Kontrolka trošku váhala, či sa vôbec oplatí. No, povieme vám to rovno, oplatil sa a veľmi výrazne. Bolo by to na dlhšie rozprávanie, ale skrátime to na pár základných bodov.
-únik oleja zpod hlavy malého trojvalca
-zváranie v motorovom priestore
-predné brzdové kotúče zrelé na výmenu
-podozrivé zvuky od ľavého predného kolesa 
-zazvárané práve predné svetlo, krycí plast paraboly matný
-zlé radenie mechanickej prevodovky, opotrebené synchróny
-diely karosérie nedopasované
-prestrek a oprava v podstate celej karosérie..
Vravíte že je toho nejako veľa? Noo, súhlasíme. Máme záznam, že toto auto bolo v Nemecku v roku 2009 pri nájazde 34 000km ťažko havarované, ľudovo povedané na totálku. Vyslovené v eurách, škoda za 12 839 euro!
Ku kúpe bez komplexného preverenia bol už krôčik. Naša klientka samozrejme auto nekúpila a nepriniesla si domov "mačku vo vreci" Buďte pri kúpe auta obozretní.

Čítať viac

ELEKTRÁREŇ NA KOLESÁCH

Tešíme sa, že sa vám videoblog o elektromobile Tesla páčil a pre tých, ktorí čakali aj nejaké info o tom ako toto auto reálne jazdí, tu máme plný článok postrehov. Takže vážení, držte si klobúky, táto jazda bude celkom iná ako všetky ostatné. Poďme na to!

Čítať viac

Kategórie

Referencie

  Nechajte nám správu


Nastala chyba, formulár nebol odoslaný.
Skúste to znova neskor alebo nám pošlite email na adresu info@autoporadca.sk
Kontaktný formulár bol úspešne odoslaný.
Neplatný email Povinné pole
Povinné pole
* Povinné údaje