Magazín

SMIAŤ SA ČI PLAKAŤ?

Žiaľ, je stále dosť predajcov, čo sa vám bez mihnutia oka pokúsia predať dovezené, opravované, stočené auto s úsmevom na tvári.

Ste zvedaví aký príbeh máme pre vás tentokrát? Tak si spravte pohodlie a čítajte. Oslovil nás klient so žiadosťou o preverenie dieselového Audi, dovezeného z Talianska. Ročník 2008, kilometre na displejčeku okolo 150 000...No, popravde, už vstupné info nás prinútilo zbystriť pozornosť. 

Tak poďme na to: začíname klasicky, v inzercii kde nie je uvedené VIN číslo vozidla, kontaktujeme predajcu a okrem iných info, si pýtame aj tento základný údaj k vozidlu, ktorý je jedinečný ako rodné číslo každého z nás. Vždy keď to nejde celkom hladko, začíname tušiť, že na to bude reálny dôvod. V tomto prípade sme dostali odpoveď v telefóne: pošlite mi smsku, číslo vám pošlem. O.K. posielame a čakáme. Nič. Neprišlo nič. Druhý pokus asi za dve hodiny, skončil rovnako. Nič. VIN číslo neposkytnuté. Ďalší varovný signál, byť v strehu.

Čítať viac

MALÉ AUTO S VEĽKÝM PREKVAPENÍM

Nedávno prešlo našou kontrolou šikovné malé mestské autíčko. Toyota Aygo má v rodnom liste napísané:-) Našla si ho naša klientka v nádeji, že by jej mohlo dobre slúžiť ešte zopár rokov. Bola si ho obzrieť sama a celkom sa jej pozdávalo, ku kúpe nechýbalo veľa. Nad balíčkom Kontrolka trošku váhala, či sa vôbec oplatí. No, povieme vám to rovno, oplatil sa a veľmi výrazne. Bolo by to na dlhšie rozprávanie, ale skrátime to na pár základných bodov.
-únik oleja zpod hlavy malého trojvalca
-zváranie v motorovom priestore
-predné brzdové kotúče zrelé na výmenu
-podozrivé zvuky od ľavého predného kolesa 
-zazvárané práve predné svetlo, krycí plast paraboly matný
-zlé radenie mechanickej prevodovky, opotrebené synchróny
-diely karosérie nedopasované
-prestrek a oprava v podstate celej karosérie..
Vravíte že je toho nejako veľa? Noo, súhlasíme. Máme záznam, že toto auto bolo v Nemecku v roku 2009 pri nájazde 34 000km ťažko havarované, ľudovo povedané na totálku. Vyslovené v eurách, škoda za 12 839 euro!
Ku kúpe bez komplexného preverenia bol už krôčik. Naša klientka samozrejme auto nekúpila a nepriniesla si domov "mačku vo vreci" Buďte pri kúpe auta obozretní.

Čítať viac

ELEKTRÁREŇ NA KOLESÁCH

Tešíme sa, že sa vám videoblog o elektromobile Tesla páčil a pre tých, ktorí čakali aj nejaké info o tom ako toto auto reálne jazdí, tu máme plný článok postrehov. Takže vážení, držte si klobúky, táto jazda bude celkom iná ako všetky ostatné. Poďme na to!

Čítať viac

VÝKON, PRESTÍŽ, LUXUS

Náš klient sa rozhodol pre kontrolu auta, ktoré sa proste nekupuje naslepo. Teda, jedine, že by ste mali buď dosť odvahy zariskovať, alebo peniaze navyše, ktoré chcete nutne minúť za nástrahy, ktoré mohli byť pred kupou odhalené. Prestíž značky Porsche má svoju cenu nielen pri kúpe, ale následne aj pri servisných úkonoch. A že je na takomto aute čo preverovať, si môžte byť istý viac, než to že na Vianoce nasneží :)
Tak si to trošku zhrňme: 
Chceli by ste také auto havarované a opravované ktovie ako a kým? A čo vzduchový podvozok s možnosťou niekoľkých režimov nastavenia? Funguje? Drží tlak? Alebo taká elektronika, ktorej je tu viac ako v celej vašej domácnosti? 
Toto auto po technickej stránke obstálo v každom smere, ale prekvapilo chýbajúcou servisnou históriou a nadhodnotenou cenou.

Čítať viac

KOMBI NA KAŽDÝ DEŇ

Hľadáte priestor a komfort na denné užívanie? Obľúbenou kategóriou vozidiel je karoséria typu kombi. Ponúkne komfort sedanu a s variabilitou batožinového priestoru uspokojí každého, kto potrebuje prevážať väčšie množstvo vecí pri zachovaní pohodlia. 
Naši klienti si za posledné dva dni nechali skontrolovať hneď tri takéto vozidlá, so silnou motorizáciou a vysokou výbavou. Škoda Octavia RS, Mazda 6 Revolution a Opel Insignia 4x4 Biturbo sú autá, v ktorých vám nebude chýbať výkon, priestor ani komfort.

Čítať viac

HYBRIDNÁ TECHNIKA POD LUPOU

Bežné autá kontrolujeme denne, ku kontrole však mávame aj kúsky, ktoré sú niečím iné, výnimočné. Jedným z nich je určite aj hybridné SUV značky Lexus. Je plné elektroniky a najmä jeho pohon v kombinácii silného benzínového 6 valca s elektrickou podporou môže skrývať svoje úskalia. Tento kúsok však nezostal dobrej povesti značky nič dlžný a kontrolou prešiel len s jedinou malou technickou chybičkou, ktorú vyrieši bežný servisný zásah vykrytý vyjednanou zľavou. Elektrický pohon nevykazoval žiadne problémy a vo všetkých režimoch kontroly obstál na jednotku. Novému majiteľovi želáme veľa šťastných kilometrov.

Čítať viac

NEVERTE VZHĽADU

O tom, že kúpiť auto podľa vzhľadu sa nemusí vyplatiť a komplexné preverenie vozidla má význam, sa presviedčame denne nielen my, ale aj naši klienti. 
Za posledné 3 dni tu máme hneď 2 prípady automobilov, ktoré skrývali na podvozku prekvapenie pre nových majiteľov v podobe úniku prevádzkových náplní a drobných technických nedostatkov. V jednom prípade sme zaznamenali tiež pre laika ťažko spozorovateľné neštandardné správanie spojky, ktorá si bude vyžadovať servisný zásah. V oboch prípadoch boli pre klientov vyjednané výrazné zľavy z ceny automobilov. 
Využite náš najobľúbenejší balíček Kontrolka a nenechajte sa pri kúpe jazdenky dobehnúť.

Čítať viac

AUDI A6

Nedávno nás oslovil klient s požiadavkou na preverenie Audi A6 s 3 litrovým motorom v automate a na vzduchovom podvozku. Auto plné techniky a možných prekvapení, ktoré môžu laika nepríjemne zaskočiť hneď po kúpe. V tomto prípade je služba Kontrolka -komplexné preverenie vozidla asi to najlepšie čo triezvo zmýšľajúci človek môže pred kúpou urobiť v rámci prevencie a odhalenia možných nedostatkov. 
Auto bolo skontrolované v plnom rozsahu a až na pár malých kozmetických nedostatkov spôsobených prevádzkou, nemalo ku dňu kontroly vážne právne ani fyzické vady, ktoré by branili jeho nákupu. Želáme veľa šťastných kilometrov.

Čítať viac

Kategórie

Referencie

  Nechajte nám správu


Nastala chyba, formulár nebol odoslaný.
Skúste to znova neskor alebo nám pošlite email na adresu info@autoporadca.sk
Kontaktný formulár bol úspešne odoslaný.
Neplatný email Povinné pole
Povinné pole
* Povinné údaje