Magazín

ZBAVTE SA VŠETKÝCH STAROSTÍ

Zverte kúpu vozidla auto poradcom a zbavte sa všetkých starostí.Nedávno nás oslovil klient s tým, že by chcel kúpiť auto. Nie však sám, ale s niekym kto poradí, pomôže, dodá istotu. Vybral si nás a balíček Kompletka s dohľadaním vozidla v rámci zadefinovaných parametrov. Požiadavka znela ročník 2014+, cena do 13.000 eur. Najazdené kilometre bral s nadhľadom a triezvo s tým, že ak bude auto v dobrom stave, nie je problém ani nájazd nad 100.000km. Značka nebola úzko definovaná, skôr dobrý stav a auto bez manipulácie v akomkoľvek smere. Veľkostne niečo ako Golf. Súčasťou služby bolo aj vybavenie financovania cez našu spoločnosť a poistenie automobilu k tomu. Takže kompletný balík v plnom rozsahu. Úprimne nás vložená dôvera potešila a vďaka voľným rukám (kritéria boli zadané, ale neobmedzovali nás striktne) sme našli auto, ktoré predčilo všetky očakávania.

Čítať viac

PODVODY S DOVOZOM

Že sú podvody na trhu jazdených automobilov stále populárne, dokazuje aj príbeh nášho klienta, ktorý mal záujem o preverenie na oko veľmi výhodnej kúpy. Jednalo sa o vozidlo Hyundai iX-35, rok výroby 2015 s nájazdom cca 50 000km po prvom majiteľovi. Na tom by v podstate nebolo nič zvláštne, ak by sme nezisťovali informácie ďalej. Kupujúci tvrdil, že sa na uvedené telefónne číslo nedá dovolať, ale mailová komunikácia funguje dobre. A tiež sme sa dozvedeli, že auto je v zahraničí a nie je problém prepraviť ho špedičnou spoločnosťou sem na Slovensko, aby si ho mohol záujemca popozerať a vyskúšať. Vraj má na to 5 dní a ak sa mu nebude páčiť, pošle auto naspať. V tej chvíli nám bolo jasné, že sa jedná o podvod, na ktorý už naletel nejeden dôverčivý kupujúci. Stačilo sa spýtať na cenu vozidla a bolo to úplne jasné. No schválne, skúste hádať za akú cenu sa auto ponúkalo? Zopakujeme len, že sa jednalo o ročný Hyundaii iX-35, ktorého trhová cena je niekde okolo 20.000€... Tááák chvíľka napätia...tramtadadaá...pripravte si 6.000€ a je váš.. :-) 
Ale nie, samozrejme že nie. Nebude váš nikdy. Jediné čo sa stane ak sa pre kúpu takéhoto auta rozhodnete je to, že vás predávajúci požiada o peniaze na prepravu auta, prípadne rovno o celú sumu za auto, ktorú vám samozrejme vráti, ak sa vám auto nebude páčiť. 
Verte však, že svoje peniaze už nikdy neuvidíte. V tomto prípade našťastie dopadlo pre kupujúceho, po kontakte s nami, všetko dobre, a na základe dlhšieho rozhovoru s nami sa rozhodol nechať tú „skvelú ponuku“ odplávať. 
Inzerát bol z ponuky stiahnutý, vieme však, že sa objaví znova len v inom znení. 
Buďte opatrní ak natrafíte na ponuku, ktorá znie priam rozprávkovo dobre, obvykle sa za ňou skrýva dosť drahý problém.

Čítať viac

KOMPLETKA - AUTO NA KĽÚČ

Kompletka je komplexný balíček služieb, vrátane vyhľadania auta podľa vašich požiadaviek. Bezstresovú kúpu auta využila aj naša zákazníčka, ktorá potrebovala auto na dlhšie trasy, nakoľko cestovala za prácou z východného Slovenska do Rakúska. Na základe jej parametrov - išlo hlavne o výmenu benzínového auta za dieslové, sme jej dohľadali skvelého pomocníka na presun diaľnicou, s dostatočným priestorom pre posádku aj batožinu. Pôvodom slovenská Toyota Avensis, s kompletnou servisnou históriou a motorom 2,2 diesel s výkonom 150 koní, je naozaj spoľahlivou voľbou na cestovanie. 
Veríme, že očakávania novej majiteľky splní do bodky.

Čítať viac

JAZDENÉ AUTO BEZ RIZIKA

Poznáte legendu s názvom Mini?
Hľadáte auto, ktoré nesplynie s davom a vzbudí pozornosť všade, kde sa objaví? Náš zákazník, žijúci v Prahe, tiež hľadal také auto. Nemusí to byť vždy len Porsche, či Ferrari.. 
Skvelou alternatívou je aj značka Mini. Britská legenda, pri zrode ktorej stál automobilový konštruktér gréckeho pôvodu Alexander Issigonis. Navrhol auto, ktoré bolo v čase vzniku plné neobvyklých riešení a zožalo obrovský úspech nielen medzi bežnými zákazníkmi, ale dokázalo víťaziť aj na svetových podujatiach motoršportu. Svojou rýchlosťou a obratnosťou zaskočilo oveľa silnejších súperov zvučných mien. 
A dnes? Dnes patrí táto ikona automobilového priemyslu pod krídla spoločnosti BMW a produkuje autá s rôznym zameraním. Vždy však originálne, s dostatočnou dávkou imidžu a prestíže. 
Presne po takomto aute túžil aj náš klient. Komplexnou kontrolou prešlo Mini Countryman v edícii John Cooper Works a kedže až na pár maličkostí, ktoré boli ľahko riešiteľné, bolo v dobrom stave, zmenilo slovenské cesty za české. Veríme, že sa v dave šedých približovadiel nestratí a nášmu klientovi bude robiť radosť

Čítať viac

KLAMSTVÁ BEZ KONCA

Príbehov z terénu máme mnoho, ale tento sme sa rozhodli popísať viac do hĺbky, aby ste videli ako v praxi vyzerá podvod. 

Inzerát, ktorý nám zaslal náš klient, v skratke obsahoval: Octavia 2. generácia, 1,9Tdi, r.v. 2006, motor 1,9 TDi, najazdené 130 000 km, servisná knižka, prvý majiteľ, nebúrané, garážované, slovenský pôvod. A cena? 4 500€.

Čítať viac

DIESLOVÉ KOMBI

Hľadať dieselové kombi s nízkym kilometrovým nájazdom v dobrom stave a s cenou okolo 5 000 eur, je veľmi ťažká úloha. 
Náš klient nás oslovil so žiadosťou o preverenie auta, ktoré sa mu v inzercii celkom pozdávalo. Jednalo sa o Ford Focus. Tak sme sa naň bližšie pozreli a po komplexnom preverení zistili niekoľko nedostatkov. Tým najzávažnejším bola korózia podvozka vo väčšom rozsahu a nejasná história, čo odsunulo toto auto mimo záujmu kupujúceho. 
Keďže sme vedeli, že klient auto nutne potrebuje, rozhodli sme sa prevziať iniciatívu a skúsili nájsť niečo prijateľné. Zhodnotili sme situáciu a po dohode s klientom sme mierne navýšili rozpočet a skúsili šťastie znova. Tentokrát dopadlo všetko podľa plánu a našli sme auto, ktoré splnilo predstavy aj očakávania. Slušne vybavený VW Passat Variant s preverenou históriou, slovenským pôvodom a prijateľným nájazdom, bolo presne to, čo sme hľadali. 

Čítať viac

RODINNÉ AUTO V DOBROM STAVE

Nájsť rodinné 7-miestne auto v dobrom stave, s naftovým motorom a nie veľkým nájazdom kilometrov za dobrú cenu, nie je ľahká úloha. 
Náš zákazník už dlhšiu dobu hľadal takéto auto, ale bez úspechu. Obrátil sa preto na nás, pričom rozpočet nám dovoľoval ísť maximálne do výšky 10 000€ a ročník mal byť vyšší ako 2010. Podarilo sa. Našli sme auto s rokom výroby 2011, s prijateľným nájazdom a cenou, ktorá výrazne podliezla finančný limit nášho klienta. Vyjednaná zľava mu pokryla cenu našej služby.

Čítať viac

ZĽAVA NA ĎALŠÍ BALÍČEK 30EUR

Nedávno sme vám spomínali príbeh o klasickom rodinnom dieselovom kombíku, ktorého obhliadka neskončila kúpou pre jeho neuspokojivý stav a zistené výrazne stočené kilometre.Náš zákazník to však nevzdal a po konzultácii s nami, sme sa vybrali pozrieť iné auto. Tentokrát dopadlo všetko ako treba, auto bolo v perfektnom stave s kompletnou servisnou históriou a nebol dôvod ho nekúpiť. Na opakované využitie našej služby dostal náš klient zľavu 30€ a vyjednaná zľava pri nákupe auta mu kompletne pokryla náklady za balíček Kontrolka.

Čítať viac

DOVOZ AUTA ZO ZAHRANIČIA, ÁNO ČI NIE?

Asi každý z nás sa už stretol s tvrdením, že auto sa oplatí kúpiť v zahraničí, lebo tu u nás na Slovensku sú autá príliš drahé a majú veľa kilometrov, prípadne majú kilometre stočené atď. Skôr než teda do zahraničia pre auto vycestujete, alebo sa rozhodnete pre auto, ktoré bolo zo zahraničia privezené sem na Slovensko, prečítajte si pár faktov, na ktoré sa často zabúda.

Čítať viac

Kategórie

Referencie

  Nechajte nám správu


Nastala chyba, formulár nebol odoslaný.
Skúste to znova neskor alebo nám pošlite email na adresu info@autoporadca.sk
Kontaktný formulár bol úspešne odoslaný.
Neplatný email Povinné pole
Povinné pole
* Povinné údaje