Magazín

VÝMENA PREBEHLA HLADKO

Príbeh auta našej klientky sa začínal spokojnosťou s autom, ktoré roky dobre slúžilo v rodine. Neskôr sa stalo jej pomocníkom pri dennom presúvaní z domu do práce a bežných potrebách. Bol to Volkswagen Golf, tuctový kombík v úlohe pracanta, ktorý však už má svoje roky aj kilometre. A tak prišiel čas na zmenu v podobe novšieho, krajšieho, lepšie vybaveného, stále však obľúbeného VW Golfu. Našiel sa fešák v pôvodnom lakovaní, so slovenským pôvodom a jasnou históriou, s overiteľným nízkym nájazdom v top stave. A tak po kontrole, ktorou prešiel bez zaváhania, bude mať veríme, že opäť spokojnú novú majiteľku.

Čítať viac

PRI VÝBERE VÁM PORADÍME

Vieme, že kúpa auta je vysokou investíciou pre každého z nás. Či už máte rozpočet veľký alebo malý, určite chcete vaše úspory na auto zhodnotiť čo najlepšie. 
Náš klient nemal veľký rozpočet, ale hľadal auto, ktoré by mu poslúžilo ešte nejaký čas bez veľkých investícií. Pôvodnú sumu 3000€, sme po dlhšej debate navýšili na 4000€, aby sme sa dostali k autám novších ročníkov. Pôvodný zámer klienta, kúpiť si v sume do 3 000€ turbo diesel kvôli nízkej spotrebe (skloňovala sa hlavne Octavia Tdi) sme vyhodnotili ako nie veľmi šťastné rozhodnutie. Vzhľadom na rozpočet, za ktorý by sa núkali iba naozaj staré autá s nájazdom, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani diaľkový autobus, sme klientovi odporučili zvoliť benzínový atmosferický motor klasickej konštrukcie, pri ktorom je údržba a oprava v prípade poruchy podstatne lacnejšia. 
A tak sme sa presunuli v hľadaní od 12-15 ročných vozidiel Tdi s odhadovanými reálnymi nájazdmi okolo 300.000 až 500.000km bez servisnej histórie, po x majiteľoch, k autám ktoré dávali zmysel. 
Našli sme Citroen C4, benzínovú 1,6ku slovenského pôvodu, po prvom majiteľovi s plne dokladovateľnou servisnou históriou, v absolútne pôvodnom stave bez nehody. A kilometrový nájazd? 94.000km, ročník 2008. Výbava vzhľadom k rozpočtu až nadštandardná, súčasťou bola napríklad aj dvojzónová automatická klimatizácia, či tempomat. Po komplexnej kontrole sme ho mohli odporučiť s čistým svedomím. 
Jasné pýtate sa na cenu.. :-) Výrazne menej ako 4000€ po vyjednaní zľavy. Myslíme si, že toto auto má predpoklad dobre poslúžiť ešte zopár rokov spoľahlivejšie, ako pôvodne plánovaný starý diesel.

Čítať viac

AUTO DO TERÉNU

So žiadosťou o preverenie vozidla sa na nás obrátil klient, ktorý si vyhliadol auto spĺňajúce jeho nároky. Vzhľadom na to, že pracuje v štátnych zložkách, jeho koníčkom sú psy a často sa zdržuje v prírode, hľadal auto, ktoré by bolo dobrým spoločníkom na cestách aj mimo nich. 
Vieme však, že autá tohto typu mávajú občas veľmi ťažký život v drsných podmienkach a komplexná kontrola pred kúpou môže záujemcovi zachrániť nemalú kôpku peňazí, ktorá môže byť potrebná krátko po kúpe vozidla. Toto auto však bolo v dobrých rukách, dostávalo potrebný servis aj citlivý prístup majiteľa. 
Kontrolou prešlo bez zaváhania a jeho stav bol vynikajúci. 
Veríme, že nového majiteľa tento silný pomocník nesklame ani v náročných podmienkach.

Čítať viac

ZBAVTE SA VŠETKÝCH STAROSTÍ

Zverte kúpu vozidla auto poradcom a zbavte sa všetkých starostí.Nedávno nás oslovil klient s tým, že by chcel kúpiť auto. Nie však sám, ale s niekym kto poradí, pomôže, dodá istotu. Vybral si nás a balíček Kompletka s dohľadaním vozidla v rámci zadefinovaných parametrov. Požiadavka znela ročník 2014+, cena do 13.000 eur. Najazdené kilometre bral s nadhľadom a triezvo s tým, že ak bude auto v dobrom stave, nie je problém ani nájazd nad 100.000km. Značka nebola úzko definovaná, skôr dobrý stav a auto bez manipulácie v akomkoľvek smere. Veľkostne niečo ako Golf. Súčasťou služby bolo aj vybavenie financovania cez našu spoločnosť a poistenie automobilu k tomu. Takže kompletný balík v plnom rozsahu. Úprimne nás vložená dôvera potešila a vďaka voľným rukám (kritéria boli zadané, ale neobmedzovali nás striktne) sme našli auto, ktoré predčilo všetky očakávania.

Čítať viac

PODVODY S DOVOZOM

Že sú podvody na trhu jazdených automobilov stále populárne, dokazuje aj príbeh nášho klienta, ktorý mal záujem o preverenie na oko veľmi výhodnej kúpy. Jednalo sa o vozidlo Hyundai iX-35, rok výroby 2015 s nájazdom cca 50 000km po prvom majiteľovi. Na tom by v podstate nebolo nič zvláštne, ak by sme nezisťovali informácie ďalej. Kupujúci tvrdil, že sa na uvedené telefónne číslo nedá dovolať, ale mailová komunikácia funguje dobre. A tiež sme sa dozvedeli, že auto je v zahraničí a nie je problém prepraviť ho špedičnou spoločnosťou sem na Slovensko, aby si ho mohol záujemca popozerať a vyskúšať. Vraj má na to 5 dní a ak sa mu nebude páčiť, pošle auto naspať. V tej chvíli nám bolo jasné, že sa jedná o podvod, na ktorý už naletel nejeden dôverčivý kupujúci. Stačilo sa spýtať na cenu vozidla a bolo to úplne jasné. No schválne, skúste hádať za akú cenu sa auto ponúkalo? Zopakujeme len, že sa jednalo o ročný Hyundaii iX-35, ktorého trhová cena je niekde okolo 20.000€... Tááák chvíľka napätia...tramtadadaá...pripravte si 6.000€ a je váš.. :-) 
Ale nie, samozrejme že nie. Nebude váš nikdy. Jediné čo sa stane ak sa pre kúpu takéhoto auta rozhodnete je to, že vás predávajúci požiada o peniaze na prepravu auta, prípadne rovno o celú sumu za auto, ktorú vám samozrejme vráti, ak sa vám auto nebude páčiť. 
Verte však, že svoje peniaze už nikdy neuvidíte. V tomto prípade našťastie dopadlo pre kupujúceho, po kontakte s nami, všetko dobre, a na základe dlhšieho rozhovoru s nami sa rozhodol nechať tú „skvelú ponuku“ odplávať. 
Inzerát bol z ponuky stiahnutý, vieme však, že sa objaví znova len v inom znení. 
Buďte opatrní ak natrafíte na ponuku, ktorá znie priam rozprávkovo dobre, obvykle sa za ňou skrýva dosť drahý problém.

Čítať viac

KOMPLETKA - AUTO NA KĽÚČ

Kompletka je komplexný balíček služieb, vrátane vyhľadania auta podľa vašich požiadaviek. Bezstresovú kúpu auta využila aj naša zákazníčka, ktorá potrebovala auto na dlhšie trasy, nakoľko cestovala za prácou z východného Slovenska do Rakúska. Na základe jej parametrov - išlo hlavne o výmenu benzínového auta za dieslové, sme jej dohľadali skvelého pomocníka na presun diaľnicou, s dostatočným priestorom pre posádku aj batožinu. Pôvodom slovenská Toyota Avensis, s kompletnou servisnou históriou a motorom 2,2 diesel s výkonom 150 koní, je naozaj spoľahlivou voľbou na cestovanie. 
Veríme, že očakávania novej majiteľky splní do bodky.

Čítať viac

JAZDENÉ AUTO BEZ RIZIKA

Poznáte legendu s názvom Mini?
Hľadáte auto, ktoré nesplynie s davom a vzbudí pozornosť všade, kde sa objaví? Náš zákazník, žijúci v Prahe, tiež hľadal také auto. Nemusí to byť vždy len Porsche, či Ferrari.. 
Skvelou alternatívou je aj značka Mini. Britská legenda, pri zrode ktorej stál automobilový konštruktér gréckeho pôvodu Alexander Issigonis. Navrhol auto, ktoré bolo v čase vzniku plné neobvyklých riešení a zožalo obrovský úspech nielen medzi bežnými zákazníkmi, ale dokázalo víťaziť aj na svetových podujatiach motoršportu. Svojou rýchlosťou a obratnosťou zaskočilo oveľa silnejších súperov zvučných mien. 
A dnes? Dnes patrí táto ikona automobilového priemyslu pod krídla spoločnosti BMW a produkuje autá s rôznym zameraním. Vždy však originálne, s dostatočnou dávkou imidžu a prestíže. 
Presne po takomto aute túžil aj náš klient. Komplexnou kontrolou prešlo Mini Countryman v edícii John Cooper Works a kedže až na pár maličkostí, ktoré boli ľahko riešiteľné, bolo v dobrom stave, zmenilo slovenské cesty za české. Veríme, že sa v dave šedých približovadiel nestratí a nášmu klientovi bude robiť radosť

Čítať viac

KLAMSTVÁ BEZ KONCA

Príbehov z terénu máme mnoho, ale tento sme sa rozhodli popísať viac do hĺbky, aby ste videli ako v praxi vyzerá podvod. 

Inzerát, ktorý nám zaslal náš klient, v skratke obsahoval: Octavia 2. generácia, 1,9Tdi, r.v. 2006, motor 1,9 TDi, najazdené 130 000 km, servisná knižka, prvý majiteľ, nebúrané, garážované, slovenský pôvod. A cena? 4 500€.

Čítať viac

DIESLOVÉ KOMBI

Hľadať dieselové kombi s nízkym kilometrovým nájazdom v dobrom stave a s cenou okolo 5 000 eur, je veľmi ťažká úloha. 
Náš klient nás oslovil so žiadosťou o preverenie auta, ktoré sa mu v inzercii celkom pozdávalo. Jednalo sa o Ford Focus. Tak sme sa naň bližšie pozreli a po komplexnom preverení zistili niekoľko nedostatkov. Tým najzávažnejším bola korózia podvozka vo väčšom rozsahu a nejasná história, čo odsunulo toto auto mimo záujmu kupujúceho. 
Keďže sme vedeli, že klient auto nutne potrebuje, rozhodli sme sa prevziať iniciatívu a skúsili nájsť niečo prijateľné. Zhodnotili sme situáciu a po dohode s klientom sme mierne navýšili rozpočet a skúsili šťastie znova. Tentokrát dopadlo všetko podľa plánu a našli sme auto, ktoré splnilo predstavy aj očakávania. Slušne vybavený VW Passat Variant s preverenou históriou, slovenským pôvodom a prijateľným nájazdom, bolo presne to, čo sme hľadali. 

Čítať viac

Kategórie

Referencie

  Nechajte nám správu


Nastala chyba, formulár nebol odoslaný.
Skúste to znova neskor alebo nám pošlite email na adresu info@autoporadca.sk
Kontaktný formulár bol úspešne odoslaný.
Neplatný email Povinné pole
Povinné pole
* Povinné údaje