Naše služby

Nájdenie auta

Ak vás unavuje hľadať na vlastnú päsť vaše vyvolené jazdené alebo nové auto, ochotne vám ho nájdeme. Stačí, keď nám poviete svoje predstavy o type, značke, motorizácii a cene, ktorú ste ochotní zaplatiť. Naši skúsení a školení auto poradcovia vám nájdu to najlepšie auto na trhu.

Vieme, kde máme hľadať a  pri jazdených autách vieme, na čo si dať pozor už pri prezeraní vhodných inzerátov. Cez naše prísne sito prejdú len spoľahlivé vozidlá.

Radi vám tiež poradíme, ak nemáte ucelenú predstavu, aká kubatúra, typ či značka auta je pre vás vhodná. Porozprávame sa napríklad o tom, ako často a na akých cestách jazdíte, či chcete auto využívať skôr v meste alebo na dlhšie vzdialenosti, alebo či plánujete auto využívať pre seba či pre rodinu.

Na základe informácií vám odporučíme a vyberieme pre vás to správne auto. Zameriame sa na „jazdenky“ so slovenským pôvodom a s dohľadateľnou servisnou históriou. U predajcu vždy telefonicky overíme inzerované údaje a samozrejme to, či je vozidlo dostupné.

Nakoniec vám nájdeme maximálne tri autá s presným popisom a detailami, ktoré boli dohľadateľné.

 

Na Slovensku sa podľa odhadov vyplývajúcich z veľkosti trhu ročne predá asi 270 000 jazdených áut. 

Ako auto poradcovia by sme však u vyše 1/2 z nich kúpu neodporúčali.

Technické preverenie

Špecializujeme sa na to, aby sme auto preklepli doslova zo všetkých strán, zvonka i zvnútra, či počas jazdy. Odhalíme vady, ktoré si bežne nemusíte všimnúť. Zistíme pravdu o aute a tiež či nebolo auto vážnejšie búrané.

Naša technická kontrola pozostáva zo 110 bodov, ktoré na aute skontrolujeme: od lícovania častí karosérie, cez dôkladné meranie hrúbky laku na všetkých miestach až po kontrolu pásov. Súčasťou dôkladnej kontroly je karoséria, motor, prevodovka, brzdový systém, či prevádzkové kvapaliny. Na meranie údajov, používame najmodernejšie prístroje.

Dôležitá je aj skúšobná jazda. Počas nej si overíte, ako sa auto ovláda, či vám vyhovuje podvozok alebo poloha radiacej páky, jednoducho, či vám auto sedí. Auto poradca otestuje jeho jazdné vlastnosti, chod motora a prevodovky, účinnosť bŕzd, stav tlmičov, náprav, funkčnosť turba a podobne.

Na auto sa pozrieme zo všetkých strán. Napojíme sa na diagnostiku a zameriame sa na najdôležitejšie súčasti ako je podvozok, motor, brzdy a kolesá. 

Všetky údaje zaznamenávame do protokolu, na základe, ktorého vám vystavíme Záverečnú správu o stave vozidla. Uvedieme do nej nielen zistené údaje ale a prípadné chyby a odporúčané opravy.

Pri obhliadke môžte byť prítomný, ak vám však nie je možné sa na obhliadku dostaviť osobne, auto poradca vykoná obhliadku za vás. O všetkom vás telefonicky informuje a výsledky meraní a zistení spolu s fotodokumentáciou vám zašle v Záverečnej správe o stave vozidla. 

 

Právne preverenie

Jazdené auto môže byť kradnuté, zaťažené exekúciou alebo v lízingu, či mať stočené kilometre. Na tieto a ďalšie právne vady u nás v Autoporadcovi prídeme a vy sa tak vyhnete nepríjemnostiam a rizikám.  

Skontrolujeme napríklad záložné práva, blokácie exekútorov, či „jazdenka“ nie je v databáze odcudzených áut. V spolupráci so spoločnosťou Cebia preveríme jeho skutočnú servisnú históriu a počet najazdených kilometrov.

Vyjednanie zľavy

Cena uvedená v ponuke nemusí byť konečná. Vďaka tomu, že vozidlo preklepneme, dozvieme sa o ňom pravdu. V kombinácii s našimi dlhoročnými skúsenosťami tak vieme určiť reálnu cenu vozidla. Tá môže byť nižšia, ako uvádza v inzeráte predávajúci.

Argumentom pri vyjednávaní môžu byť napríklad odhalené vady, ktoré budú vyžadovať dodatočné náklady, estetické nedostatky alebo výmena prevádzkových kvapalín, ktoré je nutné po kúpe nechať vymeniť v servise.

Výhodou je, že cena balíčka objednaného u Autoporadcu sa často splatí spomínanou vyjednanou zľavou. 

 

 

Priemerné nadhodnotenie ceny auta je podľa našich skúseností 15 až 20%.    

Financovanie a poistenie

S kúpou jazdeného alebo nového auta prichádzajú aj povinnosti spojené s poistením, prípadne jeho financovaním. Ponúkame vám 4 hlavné dôvody, pre ktoré sa môžete aj v tomto prípade spoľahnúť na Autoporadcu.     

1. Všetko pod jednou strechou

Auto vám vyhľadáme, detailne preveríme po technickej i právnej stránke, vyjednáme zľavu z pôvodnej ceny vozidla, pomôžeme s kúpnou zmluvou a vybavíme vám výhodné financovanie a poistenie.  

2. Výhodná ponuka

Naše financovanie je zaistené vozidlom, ktoré kupujete. Vďaka tomu vám môžeme ponúknuť nízku úrokovú sadzbu a takéto financovanie je pre vás veľmi výhodné. Vybavíme vám tiež povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie alebo pripoistenie záruky na auto.

3. Flexibilné nastavenie 

Každý z nás má iné predstavy o výške splátky, či trvaní splácania. Všetky vaše individuálne potreby berieme do úvahy a vychádzame vám maximálne v ústrety. Nastavíme spolu najlepšie podmienky a to najvýhodnejšie RPMN. 

4. Poistenie vybavené za 10 minút

Cez náš formulár si môžete vybaviť PZP v pohodlí vášho domova. Vyberať môžete z 12 ponúk a platiť cez internet banking. Garantujeme vám najlepšiu ponuku na trhu.